Kniha návštěv

691
Přidejte komentář

avatar
352 Comment threads
339 Thread replies
17 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
313 Comment authors
AntonínTomášOlgaJindrapetra Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Antonín
Editor

Vstup na led je nebezpečný!!! Teploty jsou nad nulou i v nočních hodinách. Dnes 28.1. prší. Předpověď počasí není optimální. Bohužel ani tento víkend nebudeme v provozu. ⛸LEDAŘI⛸

Antonín
Editor

Ve Frymburku čekáme až nám led zesílí alespoň o 2 cm. síla ledu je od 9 – 13 cm. Uprostřed jezera je jedno místo zhruba o rozloze 1x1m, kde není síla ledu ani 1 cm. Z tohoto důvodu musíme ještě chvilku počkat. V Lipně nad Vltavou začaly přípravy pro tvorbu oválu. Ostatní lokality zatím musí vyčkávat. Vstup na led je stále nebezpečný a hrozí propadnutí!!! Přejeme krásný víkend. LEDAŘI

Olga
Host
Olga

V Černé už se od rána bruslí, jak to vypadá ve Frymburku?

Antonín
Editor

Ve Frymburku se propadli 4 bruslaři, kteří přibruslili z Černé v Pošumaví. V Černé dle mého názoru nemůže být led silný pro hromadné bruslení. Situaci tam nemapuji. Led bude mít sílu max. 2-5 cm a to celoplošně. Hezký den.
A. Labaj

Tomáš
Host
Tomáš

V úterý měl led v okolí Černé 8cm a nabízel průměrné bruslení na cca 1cm sněhu přimrzlému k ledu.. Situace nyní díky oblevě již neplatí. Na druhou stranu déšť způsobí roztátí sněhu a připraví tak led na další možnou vlnu mrazů někdy po 19.1. Třeba se opět dočkáme zrcadla 🙂

Jindra
Host
Jindra

Děkujeme týmu ledových mužů za letošní bruslení !!! Noční bruslení jsme sice nestačili ale osvětlené Lipno byl i tak zážitek. Těšíme se na příští rok!! Prejzci z Prahy

petra
Host
petra

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, jaká je kvalita ledu a jak by to bylo zítra s bruslením? Má cenu jezdit z větší dálky?Děkuji

Antonín
Editor

Dobrý den,
situace se každým dnem mění, včera byly teploty nad nulou a pršelo. V noci byly teploty -8’C. Až dnes ráno půjdeme zhodnotit situaci. Poté podáme další informace.
Hezký den.

Milan Borový
Host
Milan Borový

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, samozřejmě to nikdo neovlivní, jak to vypadá na zítra? Chtěl bych se sedmiletým synkem na brusle, jsem z Českých Budějovic, jestli máme vyrazit, prý má být mráz.
Moc se omlouvám, vím, že počasí nikdo neporučí.
Děkuji za odpověď, Milan Borový a mějte příjemný víkend

Antonín
Editor

Dobré ráno Milane,
v noci bylo -8’C. Ráno půjdeme zhodnotit situaci a dáme vědět na stránkách a facebooku.
Hezký den

Martin T.
Host
Martin T.

Dobrý den, dnes dopoledne jsem si dal 10 koleček na Frymburské dráze, kvalita ledu mě vzhledem k nadnulové teplotě opravdu mile překvapila, led vydržel díky mrazivé noci pevný, prostě paráda. Zítra ráno budou podmínky kvůli očekávané teplé noci pravděpodobně již špatné. Děkuji všem zúčastněným za perfektní údržbu dráhy.

Antonín
Editor

Dobrý den Martine,
děkujeme za komentář, nabruslil jste 20 km. Za LEDAŘE přeji hezký den.
Antonín

Zdenda
Host
Zdenda

Dobrý den, je možno využít zamrzlou vodní plochu k běžkování z Frymburku na Lipno? Děkuji a hezký den.

Antonín
Editor

Dobrý den,
zatím ano. Teplota však každým dnem stoupá vzhůru, vše záleží na tom, jaký je mráz v noci. V dopokledních hodinách ještě led drží. Po obědě vše ale měkne před očima. Tedy i běžkování se stává po oteplení obtížné.
Hezký den.

Rene
Host
Rene

dobry den,
daji se nekde pujcit brusle?
Je led stale v poradku?

Dekuji

Antonín
Editor

Dobrý den,
ve Frymburku na náměstí a v areálu Wellness Hotel Frymburk. V Lipně nad Vltavou u přístaviště a u lanovky. Bruslení již pomalu odeznívá. Denní teploty jsou čím dál víc nad nulou a noci již mrazy klesají. Pokud bruslit, tak výhradně v dopoledních hodinách.
Hezký den.

Jana Klímová
Host
Jana Klímová

Dobrý den, jaká je kvalita ledu – není v něm moc prasklin a prohlubní? A je lepší led u Frymburku nebo u Lipna? Ráda bych si zabruslila zítra po ránu, ale jedu z velké dálky, tak jestli to stojí za to. Děkuji za odpověď a zdravím na jih.

Antonín
Editor

Dobrý večer Jano,
dnes ráno byl frymburský ovál upraven. Noční teploty šplhají k -7ˇC. To znamená, že je led ve stále dobré kondici. Praskliny zatím nejsou, nicméně není vyloučeno, že se přes noc nějaká udělá. Včera padl na frymburském okruhu dokonce rekord, kdy bruslař nabruslil v dopoledních hodinách 42 km. Osobně bych si vyzkoušel oba dva ovály. Jsou vzdáleny od sebe necelých 8 km. Přeji pohodové bruslení.
Antonín

Antonín
Editor

19.2.
Dnes ráno v Lipně nad Vltavou byla provedena úprava ledu.
Přeji krásný slunečný den.
Antonín

Aneta
Host
Aneta

Dobrý den, dá se dnes bruslit v Lipně nad Vltavou? Děkuji mockrát za odpověď!

Antonín
Editor

Dobrý den, dopoledne to ještě šlo. Odpoledne už bohužel. Noční teploty bohužel nebudou pod nulou. Zítra to bude asi hodně špatné.
Hezký večer.

Marie
Host
Marie

Dobry den bude dnes odpoledne mozne vyuzit brusleni u Frymburku,dekuji Marie

Antonín
Editor

Dobrý den, odpoledne už to k tomu nebylo. Zítra to bude obdobné.
Hezký večer.

Ondra
Host
Ondra

Já si byl včera zabruslit a opět super zážitek, jako každý rok. Děkuji všem ledařům na všech okruzích a zároveň doufám, že příští rok dovolí počasí propojit okruhy… 🙂

Antonín
Editor

Děkujeme

olga
Host
olga

Dnes ráno ve Frymburku dráha zametená a bruslit se v pohodě dalo. Každým dalším ujetým kolem ale led měknul. Na víkend už to bude spíš na běžky, což je na jezeře také nádherný zážitek. Ještě jednou děkujeme ledařům za krásné bruslení. Za rok naschledanou.

Petr
Host
Petr

Dobrý den, jak to prosím vypadá s dnešním večerním bruslením při svíčkách? Děkuji za odpověď a hezký zbytek dne.

Antonín
Editor

Dobrý den,
ano v 18:30 hodin bruslení při svíčkách bude.

olga
Host
olga

Hezký den, dnes jsme vyzkoušeli bruslení v Horní Plané. Bohužel zatím nejhorší zážitek, pouze škobrtání na bruslích. Led totálně zničený od pěšáků v botách a potom opět zamrzlý. Vrátili jsme se do Frymburku a jak píše Antonín, absolutně nejlepší bruslení v tomto týdnu. Po dalších úpravách ledařů stále lepší dráha.

Lenka
Host
Lenka

Dobrý den, chystáme se zítra poměrně z daleka, můžete prosím odhadnout, zda zítra bude ještě možné bruslit? Děkuji za odpověď.

Antonín
Editor

Dobrý den,
bohužel nedokážeme odhadnout, co nám připraví avizované oteplení. Bude záležet na skutečné venkovní teplotě.

zdenek
Host
zdenek

Dobrý den,když bude třeba 5 plus tak to jeste pujde?.Díky

Antonín
Editor

Domnívám se, že při 5 stupních se již budete bořit do ledu. Záleží také na rosném bodu, tlaku apodobně. Někdy to již není k bruslení už od 2 stupňů.

Petr
Host
Petr

Dobrý den. Měl bych otázku na víkend. Má přijít obleva. Chápu, že je to jako věštit z koule, ale bude možno v neděli bruslit?

Antonín
Editor

Dobrý den,
ano máte pravdu, je to věštění z koule. Pokud se vyplní předpokládaná předpověď, tedy obleva, tak se obávám, že již v sobotu odpoledne bruslit nebudeme. Aktuální info poskytneme ráno o víkendu.
Hezký den.

Gabriela Suchá
Host
Gabriela Suchá

Zdravím Antoníne, dokážete odhadnout jak bude vypadat led v sobotu? Koukali jsme na předpověď a odpoledne by měli být teploty kolem 5 stupňů. Jsme věrnými fanoušky a obdivovateli Vaší práce. Hezký den a díky za odpověď Gábina

Antonín
Editor

Dobrý den Gábino,
děkujeme za věrnost.
Pokud se vyplní předpokládaná předpověď, tedy obleva, tak se obávám, že již v sobotu odpoledne bruslit nebudeme. Dnes je led v njlepší kondici po oblevě. Aktuální info poskytneme ráno o víkendu.
Hezký den.

Aneta
Host
Aneta

Dobrý den, chystáme se na bruslení v sobotu, můžete prosím odhadnout, jaká by mohla být situace? Počasí totiž ukazuje poměrně vysoké teploty :(. Mockrát děkuji!

Antonín
Editor

Jakmile teploty stoupnou nad +2’C. Je po bruslení.
Hezký den.

Olga
Host
Olga

Hezký den, projety ovály na Lipně a ve Frymburku. Na Lipně ovál delší, kvality ledu hodně proměnlivá, místy brzdící sněholed. Ve Frymburku ovál kratší, ale při okrajích dráhy nádherné svezení po čistém ledu. Moc děkujeme dobrovolníkům za úpravu ledu.

Antonín
Editor

Děkujeme
LEDAŘI

Iva Opletalová
Host
Iva Opletalová

Dobrý den, není to otázka přímo na stav magistrály, ale nevím, kde se jinde poptat. Chtěla bych jet zítra na Lipenské jezero s běžkami. Myslíte, že mohu jet z Kovářova na Lipno na běžkách po ploše? Moc děkuji za odpověď.

Antonín
Editor

Dobrý den, běžkaři běžně po lipenském jezeře jezdí. Mezi Frymburkem a Přední Výtoní doporučuji držet se více při břehu. Stopy tam jsou od běžkařů vyjeté.
Hezký den.

Olga
Host
Olga

Hezký den, včera jsme strávili na běžkách mezi Frymburkem a Lipnem celé odpoledne. Nádherný zážitek, u krajů vyjeté stopy od běžkařů, místy zalité vodou a zmrzlé. Prostředkem jezera čerstvě uválcované dvě dráhy strojem pro skate se značkami pro běžkaře. Dnes se chceme vydat na druhou stranu, snad to bude podobné.

Jana
Host
Jana

Dobrý den. Jaký je prosím stav ledu a bruslí se na Lipenském okruhu? Děkuji.

Antonín
Editor

Dobrý den,
ano na lipenském okruhu se bruslí.

Jirka
Host
Jirka

Dobrý den, můžete prosím odhadnout stav ledu zítra, t.j. ve středu 6.2.?
Děkuji

Antonín
Editor

Dobrý den,
Lipenská dráha je v provozu, v Horní Plané je v provozu 2x ovál 700 metrů a hřiště. Ve Frymburku předpokládáme zprovoznění zítra. Potřebujeme, aby nám dráha promrzla. Nateklo na ní příliš vody.

Olga
Host
Olga

Hezký večer, přijedeme zítra na celý týden. Myslíte, že půjde od úterý bez problémů bruslit?

Antonín
Editor

Dobrý den Olgo, po dnešní noční sněhové nadílce se domnívám, že asi ne. Po nedělní oblevě a nočním mokrém sněžení se na ledu objevilo hodně vody a sníh už není kam odklízet. Dnes v noci připadlo opět větší množství sněhu. Ještě včera jsme dráhu odklidili a čekali na mrazy. Lze jen z těžkostí říct, jestli se nám podaří nějaký zázrak. Brusle si ale s sebou vemte.
Přeji hezký den.

Josef
Host
Josef

dnes nejezdete, drahy nejsou v provozuschopnem stavu, pouze ve Frymburku je snaha o zprovozneni a tak alespon stahli snih…. jinak vsude bez zajmu…

Antonín
Editor

Dobrý den,
zájem je. Při výjezdu s technikou najedete do vody a těžkého sněhu. S tím lze opravdu jen těžko bojovat. V Horní Plané se pokazila technika. Dnes v noci napadl opět mokrý, těžký sníh. Těžko se s tím dá něco dělat. Bohužel to stojí opravdu nemalé finanční úsilí.

Antonín
Editor

Včera odpoledne nastala obleva, v nočních hodinách byly teploty kolem 0`C a začal padat sníh. Pro dnešní den doporučujeme odpočinek. Od zítra mají být opět mrazy. Dráhy se snažíme udržet v provozuschopném stavu.

Roman
Host
Roman

Dobrý den, jaká je prosím aktuální situace dnes, tj v sobotu 2.2.?
Děkuji

Antonín
Editor

Dobrý den Romane,
dnes dopoledne byy teploty -1’C. Bruslení bylo optimální. Po obědě stoupla teplota ke 3’C. a led začal měknout.

Patrik
Host
Patrik

dobry den chci se zeptat myslíte že bude letos zprovozněno od Frymburku směr Čer v Podšumaví díky

Antonín
Editor

Dobrý den,
úsek Frymburk – Černá v Pošumaví zprovozněn nebude. Je tam stejná situace jako mezi Frymburkem a Lipnem.(voda na ledu)

Martina
Host
Martina

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak vypada led a dokdy se tak bruslí. Rádi bychom dnes přijeli 🙂

Antonín
Editor

Dobrý den Martino,
bruslit se bude až do oblevy. Obleva nastala dnes po obědě. Jaká bude další situace záleží na počasí.
Hezký den.

Andrea
Host
Andrea

Dobrý večer,chystáme se k vám o víkendu a nemůžeme se dočkat 🙂 Dokážete prosím odhadnout jaký bude led?

Antonín
Editor

Dobrý den, na zítra jsou dráhy upravené. Led je trochu měkčí ale jinak to ujde. S obavou očekáváme zhoršené počasí a oteplení, které má nastat zítřejším odpolednem. Situace se u nás letos bohužel mění ze dne na den. )-:
Antonín

František
Host
František

Zdravím, je to zvláštní -stanice v Černé v Pošumaví uvádí dost velké mrazy, v noci kole 20 stupňů, to by měl být led tvrdý jako kámen. Čím to je, že je měkký?

Antonín
Editor

Dobrý den,
je to způsobeno tvrdostí vody, tedy PH. Nikdy na lipně nebude led stadiónový. Navíc, když lipenské jezero zamrzlo, došlo k oblevě a do té oblevy napadl sníh, který poté zamrzl. Bruslí se tedy na zmraženém sněhu. Tolik jen v rychlosti a ve zkratce.
Hezký den.

Lucie Tejklova
Host
Lucie Tejklova

Dobry den. Predpokladate, ze by o vikendu (2. a 3.2.) mohla byt propojena bruslarska draha mezi Lipnem a Frymburkem? Pokud ne, mohlo by k tomu dojit ten dalsi vikend, kdy by melo pocasi vice prat? Dekuji predem za odpoved. Lucie

Antonín
Editor

Dobrý den Lucie.
Domnívám se, že k propojení v letošním roce bohužel nedojde. Včera jsme se pokusili prorazit na Přední Výtoň, bohužel bez úspěchu. Mezi ledem a sněhem je několik cm vody. Navíc se stále upuští voda z lipenského jezera, led klesá a na něj vyvěrá voda. Situaci dál budeme monitorovat.
Antonín

Luboš
Host
Luboš

Dneska jsme byli poprvé na ledové magistrále a bylo to super. Díky

Zdena
Host
Zdena

Dobrý den, jaká je prosím současná kvalita ledu v porovnání Lipno – Frymburk. chtěli bychom přijet zítra 31.1.2019. Děkuji.

Antonín
Editor

Dobrý den Zdeno,
kvalita ledu je dobrá ve Frymburku i na Lipně. Provedli js me zbroušení a zametení.
Antonín

jakub
Host
jakub

zdravim…jak vypada led?zitra bysme radi vyrazili,ale aby to za neco stalo;)…diky

Antonín
Editor

Dobrý den Jakube,
kvalita ledu je dobrá ve Frymburku i na Lipně. Provedli js me zbroušení a zametení.Bruslí se ale pouze lůokálně. K propojení bohužel nedojde.
Antonín

Vlasta
Host
Vlasta

Dobrý den, jaká je prosím kvalita ledu? Děkuji za odpověď.

Antonín
Editor

Dobrý den, dnes odpoledne vystoupla teplota na 5 stupňů. Led měkne a objevuje se na něm voda.

Vašek
Host
Vašek

Jestli v dalších dnech, resp. týdnech vydrží led, tak v sobotu a neděli (9. a 10.2.) budou na magistrále ve Frymburku k dispozici na vyzkoušení a také ke koupi nordické brusle jak s vázáním Rettefella, tak Salomon.

Tomáš Pfeifer
Host
Tomáš Pfeifer

Dobrý den,
chceme v neděli dopoledne přijet ze Sušice na bruslení do Horní Plané. Nemáme zatím informaci, zda se bude okruh prohrnovat i na neděli po dnešním sněžení. Kvalita ledu by snad měla být ok. Děkuji za odpověď. Tomáš

Antonín
Editor

Dobrý den, led se upravoval. Dnes odpoledne stoupla teplota vzduchu k 5 stupňům celsia. Led začal okamžitě měknout a objevuje se na něm voda.
Antonín

Martina
Host
Martina

A ještě, prosím, jeden dotaz – úschovna bot je možná pouze ve Frymburku a u Loděnice? U Aquaparku nic takového nenabízíte?

Antonín
Editor

Bohužel, zatím tyto informace nemáme. Snažíme se zjistit.
Antonín

Martina
Host
Martina

Dobrý den, myslíte, že bude led pevný alespoň 14 dnů? Plánovali bychom výlet na jih Čech 9-10. 2. Děkuji 🙂

Antonín
Editor

Dobrý den, situace se mění každým dnem. Sledujte stránky a facebookovou stránku, kde uvádíme aktuální informce.
Hezký den.
Antonín

Zuzka
Host
Zuzka

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jaké dráhy budou o víkendu otevřeny? Četla jsem něco o dráze u Horní Plané, Frymburka i Lipna nad Vltavou, ale nevím, jak moc jsou zprávy pravdivé.
Moc děkuji za odpověď 🙂

Antonín
Editor

Dobrý den,
dráhy se dnes 26.1. otevírají. Bruslení je zatím lokální, tedy pouze místní okruhy. Propojení mezi Frymburkrm, lIponem a Přední Výtoní zatím není.
Hezký den. Antonín

Nikola
Host
Nikola

Dobrý den. Je nějaká potenciální možnost (pro nás pracující), že by se mohla dráha otevřít již o tomto víkendu, či na jeho chvostu v neděli? Předem děkuji za reakci.

Antonín
Editor

Dobrý den Nikolo,
ano, dráhy jsou od 26.1. otevřeny a v provozu.
Hezký víkend a krásné bruslení přejeme.

MIREK
Host
MIREK

V neděli 20.1.2019 náherné bruslení u Lipna. Jelo to i přes poprašek cca 1-2 cm. Až ke Králičímu ostrovu. Nyní je tam podle webcam už prohrnutá dráha – odhad tak 4 km (?). Takže o víkendu to půjde i když nasněží.

Luboš
Host
Luboš

Dobrý den.
Je nějaký výhled, vzhledem k mrazivému počasí, kdy by mohla být dráha v provozu?
Děkuji

Antonín
Editor

Dobrý den Luboši, předpokládáme, že by se dráha mohla otevřít po víkendu příští týden.

Lukáš
Host
Lukáš

Dnes jsme v Lipně odhrnuli malé kluziště. Led vypadá pevný jako skála, kvalita slušná. Někteří lidé se už odvážili přejít Lipno napříč.

Antonín
Editor

Dobrý den, kluziště je odhrnuté kvůli tomu aby led zesílil. Pod sněhem to nenarůstá. Jsou místa, kde má led pouhých 7 cm.Vstup na led je nebezpečný. Antonín

libor
Host
libor

Už aby se zase dalo plavat 🙂

Vašek
Host
Vašek

Doufám, že se letošní zima bruslařsky vydaří lépe než minulá. Mám k dispozici na prodej několik párů nových nordických bruslí jak s vázáním Salomon, tak Rottefella. Stačí napsat.

Irena
Host
Irena

Dobrý den, mám zájem o dámské brusle vel. 38-39. Měl byste na prodej ? A za jakou cenu ? Děkuji.

Antonín
Editor

Dobrý den, já brusle neprodávám, ani nepůjčuji. Ve Frymburku a na Lipně jsou půjčovny sportovních potřeb, které vám rádi vyjdou vstříc.
Antonín

Jindra
Host
Jindra

O vikendu se paradne bruslilo, moc dekujeme dobrovolnikum ( Antonin a spol. ) , tesime se na pristi rok ! Prejzkovi z Prahy

Antonín
Editor

Dobrý den Jindro,
děkujeme a těšíme se rovněž za rok.
Antonín

Aleš
Host
Aleš

Dobrý den, běžkování po jezeře je stále možné? Nebo kvalitu hodnotíte stejně jako kvalitu bruslení a tedy konec….
děkuji,
Aleš

Antonín
Editor

Dobrý den Aleši.
Včera mluvili běžkaři o běžkování na ledu jako o velkém zážitku. Nedokážu si představit jaké je to po dnešku, když dopoledne pršelo. Záleží, zda přimrzne.
Antonín

Vašek
Host
Vašek

Víkend na Ledové magistrále byl skutečně masový. Na oválu ve Frymburku a na spojovačce do Přední Výtoně to vypadalo jak při veřejném bruslení na zimáku – dav bruslařů se pohyboval v obou směrech. V sobotu jsem měl na nástupišti ve Frymburku (vedle záchodku TOI) k dispozici na vyzkoušení nordické brusle a několik bruslařů toho využilo. A byli spokojeni. V každém případě dalších několik stovek lidí od soboty ví, že nějaké nordické brusle existují. Musíme jen doufat, že příští zima bude k bruslařům příznivější. Zájemci o půjčení nebo zakoupení nordických bruslí můžete v průběhu roku psát na vaskisport@post.cz.